Apie Apricus

Vakuuminiai saulės kolektoriai

Apricus ETC vakuuminia saulės kolektoriai saulės energiją paverčia karščiu, naudojamu saulės kolektorių sistemoje vandeniui šildyti. Šita energija gali būti panaudota karštam vandeniui šildyti tiek namų ūkiuose, tiek komerciniuose pastatuose, baseinų šildymui, patalpų šildymui ir netgi oro kondicionavimui.

Kolektorių apžvalga

Apricus ETC vakuuminiai kolektoriai yra gaminami  10, 20, 22 ir 30 vakuuminių vamzdžių dydžio.

Konstrukcija

ETC saulės kolektorius sudarytas iš keturių pagrindinių dalių:

Vakuuminis vamzdis

Sugeria saulės energiją ir paverčia ją karščiu.  Dėka vakuumo tarp dviejų stiklo sluoksnių, karštis nėra prarandamas.

Šilumą pernešanti plėvelė perduodą karštį variniam vamzdeliui ir šis šyla.

Varinis vamzdelis

Karštis variniu vamzdeliu keliauja iš vakuuminio vamzdžio viršun į vamzdyną.

Vamzdynas

Izoliuota dėžė su pagrindiniu šilumos rinktuvu viduje. Rinktuvą sudaro pora išlenktų varinių vamzdžių, tarp kurių įspraustas varinis vamzdelis.

Rėmas

Stiprus ir lengvai montuojamas, prie jo tvirtinamas kolektorius.

Kaip veikia kolektorius

  1. Apricus vakuuminis saulės kolektorius saulės šviesą verčia į karštį. Cirkuliacinis siurblys pumpuoja skystį per kolektorių ir skystis perneša karštį į akumuliacinę talpą.
  2. Per dieną palaipsniui vanduo akumuliacinėje talpoje sušyla.
  3. Kai karštas vanduo sunaudojamas, vanduo iš akumuliacinės talpos patenka į pagrindinį vandens šildytuvą, ir jei jis nepakankamai karštas-pašildomas iki reikalingos naudojimui temperatūros.

Kolektorių įrengimas

Apricus ETC saulės kolektoriai gali būti įrengti ant stogo, ant sienos, ant žemės ar ant pastato, kuriame įkurtas restoranas, stogo (kaip pavaizduota žemiau).

Konstrukcijos privalumai

Vakuuminis vamzdis ir varinis vamzdelis

Apricus vakuuminio vamzdžio ir varinio vamzdelio montavimas yra užpatentuoti ir skiriasi nuo visų kitų gamintojų produktų, kurie yra rinkoje. Varinis vamzdelis yra patalpintas iš karto už stiklo, kur krenta saulės spinduliai, kitaip, nei kad vakuuminio vamzdžio centre. Aliuminė šilumą pernešanti plėvelė tvirtai prigludusi prie vidinės vakuuminio vamzdžio sienelės bei varinio vamzdelio ir tvirtinama keliomis spyruoklinėmis sąvaržomis.  Tai yra svarbus konstrukcinis sprendimas, nes ilgai veikiant aukštai temperatūrai aliuminis praranda savo savybes, suminkštėja. Spyruoklinės sąvaržos užtikrina ilgalaikį tvirtą sąlytį tarp vakuuminio vamzdžio sienelės ir varinio vamzdelio, kas yra būtina sąlyga optimaliam kolektoriaus veikimo principui.

Pasyvus judėjimas

Apvalus vakuuminio vamzdžio absorbcijos paviršius sugeria saulės spindulius  visą dieną, todėl kolektoriaus sukinėti mechaniškai į saulę nereikia.  Tai leidžia optimaliai išnaudoti paviršiaus plotą kiekvieną dieną nuo 7 iki 17 valandos, kai saulės radiacija didžiausia.  Apricus vakuuminis kolektorius gauna virš  20% daugiau saulės energijos, lyginant su plokščiu saulės kolektoriumi, ir tai leidžia kiekvieną dieną daugiau saulės energijos paversti į karštį.

Pasyvaus judėjimo ypatybė taip pat leidžia įrengti kolektorių rytų ar vakarų kryptimi, nukrypstant nuo pietų krypties, be didelio naudingumo praradimo.  Tai suteikia galimybę keisti posūkio kampą parenkant tinkamą kolektoriaus tvirtinimo kryptį ant pastato.

Rinktuvo konstrukcija

AP serijos vakuuminiuose saulės kolektoriuose rinktuvo vamzdžių konstrukcija yra patikima ir ilgaamžė. Dideli temperatūrų svyravimai tarp dienos ir nakties,  kolektoriuje iššaukia metalo plėtimąsi ir traukimąsi. Tai, kartu su dideliu darbiniu slėgiu kolektoriuje, stipriai veikia sulituotas jungtis.

Kitaip, nei daugelyje kitų rinktuvų konstrukcijų, kurios turi 2 sulituotas jungtis vienam variniam vamzdeliui(60 jungčių 30 vakuuminių vamzdžių kolektoriuje),  Apricus konstrukciją sudaro pora išlenktų vamzdžių. Tai yra vadinama „sausa“ jungtimi, kai skystis neprasiskverbia į rinktuvo vamzdį. Tai reiškia, kad rinktuve yra viso tik 4 sulituotos jungtys. Rezultatas-absoliučiai patikima konstrukcija, kuri leidžia atlaikyti didelį paros temperatūros svyravimą.

Vamzdyno gaubtas

Vamzdyno gaubtas pagamintas iš stipraus, bet lengvo aliuminio lydinio, ir yra gerai apsaugančio gaubto formos. Gaubtas padengtas juoda matine PVDF danga, kuri atspari UV ir ilgalaikiam spalvos praradimui.

Sloksniuota mineralinė vata sudaro apvalkalą aplink rinktuvo vamzdžius. Gaubto konstrukcijoje naudojama mažai metalo, todėl ji yra labai lengva.  Vamzdyno lengvumas yra svarbi savybė, aktuali montuotojams, kai kolektorius montuojamas ant stogo. Didžiausio, ETC-30, vamzdyno ilgis yra  2196 mm, bet sveria tik 9.2kg.

Oro sąlygos

Naudojimas lauke reiškia, kad visos kolektoriaus dalys gali atlaikyti visas oro sąlygas, kurias Motulė Gamta sudaro, nuo stingdančio šalčio iki ekstremalaus karščio ir UV radiacijos dykumose.

Tokia yra Apricus saulės kolektoriaus konstrukcija. Geras pavyzdys yra silikoninės gumos naudojimas vietoj plastiko vamzdžių gaubtams, gumos rinktuvo tarpinei ir vamzdyno gaubtui. Silikonine guma yra ypatingai tvirta,  išlieka lanksti net esant dideliam temperatūrų diapazonui. Ji atspari temperatūrai virš 200oC ir ypatingai atspari UV spindulių poveikiui.

Konstrukcijos patobulinimai

ETC konstrukciją sudaro keletas geresnių sprendimų, lyginant su ankstesniu  AP modeliu. Šitie pakeitimai  padaryti remiantis tiek  kompanijos konstruktoriais, tiek klientų grįžtamuoju ryšiu.

Vakuuminis vamzdis: Pagerintas absorbcijos koeficientas, padengimo ilgaamžiškumas ir spalvos konsistencija. Kolektoriaus šilumos perdavimas per metus vidutiniškai padidėjo apie 5%.

Vamzdyno gaubtas: Šiuolaikiškesnis, dėl suapvalintos gaubto formos kartu su aukštesnė kokybės PVDF, tapo atsparesnis korozijai ir spalvos praradimui.

Rėmas: Žymiai stipresnis,  tempimui atsparus aliuminis rėmas, 316 klasės nerūdijančio plieno tvirtinimo elementai ir detalės.  Tik 2 stipresnių naujo tipo rėmo priekinių bėgelių užtenka vietoj ankstesnių 5 nerūdijančio plieno bėgelių net ir vėjuotose  regionuose.